Skip to main content

16 вересня 2017 року – День фармацевтичного працівника

День фармацевтичного працівника встановлений Указом Президента України № 1128/99 від 7 вересня 1999 року.

Щорічно в третю суботу вересня понад 350 тисяч представників цієї галузі промисловості України відзначають своє професійне свято.

В даний час фармацевтичні підприємства України виробляють лікарські засоби майже всіх лікарських форм (тверді, рідкі, порошкоподібні). Основними групами продукції є серцево-судинні препарати, анальгетики, вітаміни, засоби для лікування респіраторної, ендокринної та шлунково-кишкової системи, а також антибіотики.

Перспективним напрямком фармацевтичної діяльності в Україні вважається виробництво генериків (іншими словами, лікарських засобів, що випускаються після закінчення терміну дії патенту на оригінальний препарат). Генерики, як відомо, за ціною значно дешевші за імпортні аналоги. При цьому практично відсутні оригінальні препарати, що вимагають значних матеріальних засобів і часу на розробку.

На фармацевтичному ринку України працюють близько 10 тисяч аптек, більше 5 тисяч аптечних пунктів, 6 тисяч аптечних кіосків, майже тисяча аптечних складів, 7 тисяч лікувально-профілактичних закладів та в цілому більше 5 тисяч фармацевтичних організацій.